ساخت وب فرم CRM

26 جولای, 20200 کامنت راهنما و مستندات آموزشی مرکز تلفن ویپ 3CX

vtiger-set-up-a-webform

ساخت وب فرم CRM

 Webformها به شما امکان می دهد آنها را مطابق با نیازهای تجاری خود شخصی سازی  کنید و آنها را درون وب سایت جاسازی کنید . بازدید کننده هایی که از طریق وب فرم در وب سایت ارائه می دهند ، به طور خودکار به عنوان سرنخ به  CRM اضافه می شوند.

مشخص کردن این که چگونه به بازارها و سرنخ های فروش جدید دست پیدا کنیم، یکی از چالش های بزرگی است که هر تجارتی با آن روبه رو است. به منظور دستیابی هرچه بیشتر به سرنخ های فروش، تجارت شما نیازمند اعمال اقداماتی بر روی مشتریان بالقوه و مشتریان فعلی خود می باشد. به همین خاطرشما می توانید به راحتی با وب فرم های سی آر ام به سرنخ های فروش بیشتر دست یابید.

نرم افزار سی آر ام  به کسب و کار شما اجازه می دهد تمامی وب فرم های مورد نیاز خود را به منظور جذب سرنخ های فروش بیشتر ایجاد و مدیریت کنید. هنگام ساخت وب فرم در CRM احتمالات فراوانی وجود خواهد داشت. از قالب های سفارشی گرفته تا کد گذاری های ساده HTML این نرم افزار  به شما کمک خواهد کرد تا وب فرم ها را طبق نیازهایتان توسعه دهید. به هنگام ایجاد وب فرم استاندارد نرم افزار ، شما به راحتی می توانید انتخاب کنید که کدام فیلدها در فرم به نمایش در بیایند.

* توجه داشته باشید راه اندازی وب فرم های نرم افزار CRM  به سادگی انتخاب یک سری فیلد نیست. علاوه بر سازمان دهی فرم ها به منظور داشتن ظاهری مناسب، لازم است از عملکرد درست آن ها نیز مطمئن شوید. لازمه ی این امر تعیین مقصدهای صحیح برای ارسال سرنخ های فروش به دست آمده است. در صورتی که وب فرم به طور صحیح تنظیم نشده باشد، ممکن است این سرنخ های فروش را از دست بدهید. همچنین هنگامی که وب فرم خود را می سازید، انتخاب آدرس های مقصد و پیام های تشکر مهم می باشد. این امر می تواند چرخه فروش تان را بهبود بخشیده و احتمال تبدیل سرنخ فروش به مشتری را افزایش دهد.

vtiger-set-up-a-webform

پس از تنظیم وب فرم می بایست آن را با وب سایت خود ادغام نمایید. ما به عنوان پشتیبان نرم افزار CRM شما، می توانیم از ادغام صحیح وب فرم ها با وب سایت مطمئن شده و عملکرد هریک از بخش ها را مورد بررسی قرار دهیم.

ایجاد وب فرم ها

Vtiger Webforms به شما امکان می دهد آنها را مطابق با نیازهای تجاری خود شخصی سازی و آنها را در وب سایت قرار دهید.یک وب سایت با یک وب فرم آسان ترین راه برای اجرای استراتژی جمع آوری سرنخ ها گفته می شود. برا یافزودن وب فرم مراحل زیر را دنبال کنید.

1-روی آیکون

menu-icon

در بالای صفحه زده و سپس وارد تنظیمات (setting) برنامه شوید

2-در بلوک دیگر تنظیمات گزینه وب فرم ها(Webfroms) را انتخاب نمایید.

3-افزودن رکورد(add Webfrom)

add-webform

را کلیک کرده و اطلاعات مربوط به فرم وب(Webform Information) را وارد کنید.

vtiger-webform-create

آیتم توضیحات
نام وب فرم (Webform Name) نام فرم مورد نظر را وارد کنید، این نام برای اطلاع شما می باشد.
آدرس بازگشت (Return URL) آدرس بازگشت
وضعیت (Status)  برای فعال یا غیر فعال سازی فرم از این گزینه استفاده کنید.
شرح (Description) توضیحات لازم این فرم را وارد کنید، این فیلد صرفآ برای اطلاع شماست.
ماژول اولیه (Primary Module) ماژول مورد نظر که می خواهید فرم رکوردهای از آن نوع را ایجاد کنید را انتخاب کنید.
اژول ثانویه (Secondary Module) ماژول مربوط به ماژول اصلی را انتخاب کنید تا یک رکورد در آن به همراه ضبط ماژول اولیه ایجاد شود.
واگذار به (Assigned to) یک کاربر یا یک گروه را برای ارجاع رکوردها به وب انتخاب کنید.
کد امنیتی (Captcha)  برای جلوگیری از تکمیل فرم توسط رباتها فعال سازی این گزینه پیشنهاد می شود.

فیلدهایی که شما در بخش پایین صفحه اضافه می کنید در وب سایت شما نمایش داده خواهد شد.با کلیک بر گزینه افزودن فیلد می تواندی فیلدهای مورد نظر را اضافه کنید و سپس ترتیب نمایش آنها را مرتب سازی کنید.

نکته: می توانید قالب های وب فرم را برای ماژول های سفارشی ایجاد کنید.

4-اختصاص فرم به کاربر : این گزینه به شما این امکان را می دهد که رکوردهای جدید ایجاد شده را به کاربران مختلف در ویتایگرتان ارجاع دهید.

vtiger-user-assignment

5- از بلوک فیلد اطلاعات(Field Information) ، فیلدهایی را که می خواهید در قالب وب خود قرار دهید انتخاب کنید.

vtiger-set-up-a-webform-field-information

مخفی(Hidden): این گزینه زمانی به کار می رود که شما می خواهید یک فیلد را با مقدار پیش فرض داشته باشید ، به عنوان مثال شما فیلد سرنخ با منبع را انتخاب کرده و مقدار وب سایت رابرای این فیلد پیش فرض انتخاب میکنید و فیلد ار مخفی میکنید.

فیلد مرجع وب فرم(Webforms reference field) : این زمانی به کار می آید که می خواهید با یک سی ام اس مثل وردپرس همگام سازی کنید، برای اینکار باید نام فیلد با مقدار مرجع متناسب باشد.

نکته: فیلدهای اجباری در هر ماژول، به صورت اتوماتیک اضافه می شوند.

۱٫ شناسه عمومی : مقدار این فیلد برای برقراری ارتباط بین فرم موجود و فرم ویتایگر استفاده می شود.

۲٫ آدرس ارسال : مقدار این فیلد مکان ماژولی که باید مقادیر را دریافت کند را مشخص می کند.

 

مدیریت تکراری در قالب های وب
این کار خسته کننده ای است که بدون یک قانون پیشگیری از نسخه برداری استفاده کند. وب فرم Vtiger انعطاف پذیر است تا از ایجاد داده های تکراری جلوگیری کند.
ضمن افزودن file information، روش های تکراری کار با داده را پیکربندی کنید.
برای فعال کردن کار با تکرار در فرم وب ، لطفاً پیشگیری تکراری را در ویرایشگر طرح ماژول فعال کنید.

در ادامه روش هایی برای تعریف کار با نسخه های تکراری در وب فرم را بررسی میکنیم:

مقدار موجود را حفظ کنید: مقادیر موجود را در CRM حفظ می کنید ، اگر هیچ مقداری وجود نداشته باشد ، مقدار ارسال شده در نظر گرفته می شود.
از مقدار ارسالی غیر خالی استفاده کنید: مقدار CRM را با مقدار ارسال شده جایگزین کنید.
افزودن به مقدار موجود: مقدار ارسال شده را به مقدار موجود اضافه می کند.

 

برای تمایز در اپدیت فرم در وب فرم ، باید جداکننده پیوستگی را ست شود. برای انجام این کا ، به ویرایشگر پیکربندی بروید و “جداکننده پیوستگی” را تنظیم کنید.

مقادیر به اپدیت شده (مقدار ارسالی جدید) در جداکننده پیوستگی (مقدار موجود) نمایش داده می شوند.

نکته: افزودن به گزینه مقدار موجود فقط برای Text, Text Area, Multi Combo Box و RTE field در دسترس است

vtiger-duplicate-handling-in-webforms

 

قالب های وب مربوط به رضایت
1-قالب های وب ایجاد شده برای ماژول های غیر شخص (به عنوان مثال ، موارد) ، زمینه انتخاب Opt-In Email مربوط به آدرس ایمیل اصلی مخاطبین / سازمان به صورت خودکار اضافه می شود.

vtiger-webf-email-opt

 

2-وقتی مشتری وب فرم را ارسال می کند و صندوق انتخاب ایمیل را فعال نمی کند ، مقدار فیلد انتخاب در CRM روی “none” تنظیم شده است.

vtiger-webf-email-optin-none

3-CRM وقتی یک مخاطب موجود یک وب فرم زا از سایت ارسال می کند ، مقدار موجودی از زمینه انتخاب Email را حفظ می کند و کادر بررسی انتخاب ایمیل را بدون علامت می گذارد. در زیر سناریوهای مختلف آورده شده است:

هنگامی که زمینه انتخاب ایمیل برای مخاطب موجود وجود دارد:

الف-Single Opt-in(User)/Single Opt-in(Webform/None: سی آر ام مقدار موجود را در ارسال فرم وب با صندوق انتخاب گزینه ایمیل بدون علامت گذاری ذخیره می کند.

ب-Single Opt-in(User)/Single Opt-in(Webform/None: سی ار ام مقدار موجود را با * Single Opt-in (Webform) * در ارسال فرم وب با صندوق انتخاب گزینه ایمیل چک میکند.

ج- Double Opt-in: سی آر ام بدون در نظر گرفتن چک در انتخاب ایمیل عدم انتخاب ، مقدار موجود را در ارسال فرم وب ثبت می کند.

 

فیلد شرح
اضافه کردن فیلد (Add Fields) از میان گزینه های ارائه شده ، تمام زمینه ها را به روشی که می خواهید در فرم وب خود داشته باشید، اضافه کنید. پس از افزودن دوباره می توانید با کشیدن و رها کردن آنها، دوباره فیلدهای موجود در کادر افزودن فیلد را ترتیب دهید. پس از بازآرایی مجدد ، حتماً روی دکمه سفارش فیلد ذخیره فیلدها کلیک کنید تا دنباله ذخیره شود.
اجباری (Mandatory) کادر تأیید را فعال کنید تا قسمت مربوطه برای پر کردن کاربران اجباری شود.
مخفی (Hidden) این قسمت ها معمولاً به صورت توأم با Override Value استفاده می شوند. هدف آن داشتن یک مقدار ثابت در هنگام ایجاد یک رکورد از فرم وب است.
نام فیلد (Field Name) فیلدهای انتخاب شده در قسمت Add Fields در این ستون نمایش داده می شوند.
رد کردن ارزش (Override Value) مقداری که اینجا تنظیم کنید اگر توسط کاربر وارد شود، رد میشود.
فیلد رفرس فرم وب (Webforms Reference Field) این در هنگام mapping با سایر CMS مانند وردپرس استفاده میشود. نام فیلد باید با قسمت مرجع Webform مطابقت داشته باشد.

 

نکته: یک مخاطب موجود یک فایل (رکورد) را از طریق فرم وب ایجاد(ارسال) می کند ، این رکورد به CRM مربوط به مخاطب مرتبط است.

 

vtiger-webforms-cahoose-email

 

 

اپلود فایل در وب فرم:

برای اجازه دادن به مشتریان برای پیوست کردن سند ، روی File Upload Field کلیک کنید.فایل که ضمیمه شده است به مخاطب مربوطه در Vtiger لینک شده است را ثبت کنید.

vtiger-webform-upload-documents
اکنون روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. پس از ذخیره ، دو فیلد به طور خودکار در نمایش لیست اپدیت می شوند.

 

Generat کردن کد HTML

 

پس از ایجاد موفقیت آمیز فرم، با کلیک بر روی نمایش فرم(Show Form) می توانید کدهای تولیدی را در وب سایت خود قرار دهید.

vtiger-webforms-generating-ready-to-use-html-content

 

یکپارچه سازی(Integrate) فرم های موجود:

شما ممکن است کار خودتان را با وب فرم های مختلف روی سایت انجام داده باشید. برای یکپارچه سازی وب فرم های موجود با ویتایگر، شما نیاز دارید یک ارتباط بین ویتایگر و فرم ها برقرار کنید. این جایی است که شناسه عمومی و آدرس ارسال به کار می آید. آن ها به صورت اتوماتیک بعد از ذخیره وب فرم ایجاد شده اند.

شناسه عمومی(Public Id): ارتباط بین فرم های موجود و ویتایگر را برقرار می سازد.

<input type="hidden" name="publicid" value="Paste Your Public Id Here">

آدرس ارسال(Post URL): مکان ماژولی که اطلاعات ارسالی را دریافت می کند.

<form name="Place Your Webform Name Here" action="Paste Your Post URL Here" method="post" accept-charset="utf-8">

 

تغییر نام فیلدها در Webform موجود 
فرم موجود شما ممکن است نامهای مختلفی داشته باشد. نام ها باید مطابق با نام زمینه مرجع Webforms تغییر داده شوند. مقادیر در نمای جزئیات رکورد فرم وب شما در Vtiger CRM یافت می شود.

 

یکپارچه سازی(Integrate)  فرم های وردپرس

vtiger-webforms-integrating-wordpress-forms

وردپرس یکی از محبوب ترین سی ام اس هاست که توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده و انصافا سادگی کار با آن، سرعت بارگزاری صفجات و سئوی پیش فرض خوبی دارد. حال اگر شما بتونید اعضای سایت خود را به عنوان مخاطب وارد سی آر ام ویتایگر کنید و همچنین فرم هایی را درون سایت وردپرسی خود ایجاد و پس از تکمیل آن ها را به عنوان سرنخ داشته باشید، آیا این قابلیت خارق العاده ای نیست که به سایت وردپرسی و ویتایگر شما اضافه می شود؟ این ویژگی به شما امکان می دهد فرم های وردپرس را با Vtiger اینتگریت کنید تا مستقیماً وارد حساب Vtiger CRM شوید.

روش اول:

افزونه ای که خدمت شما معرفی می شود در مخزن سایت وردپرس با عنوان CRM WordPress Leads معرفی شده و از این آدرس قابل دریافت می باشد.

از قابلیت های کلیدی این پلاگین می توان موارد زیر را اشاره نمود:

تولید فرم با یا بدون استفاده از وب فرم
پشتیبانی از پلاگین فرم ساز ۷
جاگذاری فرم ها در صفحات، پست ها و ابزارک ها، برای جمع آوری سرنخ ها در سی آر ام
هدایت کاربر به صفحه مورد نظر پس از تکمیل و ارسال فرم
اطلاع رسانی از جمع آور موفق یا ناموفق سرنخ
تبدیل کاربران جدید به عنوان مخاطب در سی آر ام
نسخه غیر رایگان این افزونه نیز قابلیت هایی را داره که در صفحه توضیحات آن قابل رویت است.

نکته: برای لاگین به ویتایگر از درون این پلاگین باید یوزرنیم کاربر مورد نظر را به همراه کلید دسترسی کاربر مورد نظر که در تنظیمات پروفایل وی در نرم افزار ویتایگر وجود دارد را وارد کنید.

 

روش دوم: مراحل زیر را دنبال کنید:

1-Mapping فیلد ها:

فرآیند map کردن ساده و سر راست انجام می شود. شما باید فیلد ها را مطابق با reference fields فرم وب ، همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، map کنید.

الف- cforms را در اکانت WordPress خود نصب کنید

ب-یک فرم ایجاد،فیلدها را اضافه و آنها را مطابق Vtiger CRM Webform Refields Field تنظیم کنید.

ج-شناسه عمومی را به همراه فیلدها درج کنید.

به عنوان مثال ، اگر من در فرم های وردپرس فیلدهایی مانند نام ، تلفن همراه ، نام خانوادگی ، سازمان و ایمیل را دارم. قسمتهای Webform Refields به ترتیب نام ، تلفن ، نام خانوادگی ، شرکت و ایمیل خواهند بود.

vtiger-webform-wordpress-webform-map

 

2-ارسال Post URL:

در زیر فرم گزینه های اصلی یعنی admin، ایمل admin، چکباکس آن را فعال کنید.

الف-Use custom input field NAMES & ID’s. از قسمت ورودی فیلد نام و آی دی را سفارشی کنید

ب- form data ها را به یک صفحه جایگزین ارسال کنید و Post URL پست خود را در قسمت متن ارائه شده past کنید.

ج- تنظیمات را ذخیره و روی گزینه Update form  کلید کنید.

نکته: Public Id و  Post URL در جزییات رکورد وب فرم قابل مشاهده است.

 

نکات مهم:

1-Publicid باید هنگام ایجاد cform مخفی(Hidden) شود.

2-قسمت Webform reference  باید از فرم وب Vtiger در cforms کپی شود.

3-قسمت Webform reference برای قسمت Public Id باید پابلیک شود.

3-syntax در هنگام map کردن عمومی است.

Your_Desired_Field_Name[id:paste your webforms reference field name]

پس از تنظیم موار ، شما باید یک post ایجاد کنید تا وردپرس را ببینید. می توانید فرم وب را در وب سایت خود قرار داده و Lead ها را به صورت خودکار در Vtiger CRM بگیرید.

1-Click Posts > Add New: می توانید در نوار کناری وردپرس پیدا کنید.

2-روی آیکون cforms کلیک کنید.

3-فرم خود را انتخاب و آن را insert کنید.

4-روی گزینه Publish کلیک کنید.

اگر روی مشاهده پست( view post)  کلیک می کنید ، می توانید فرم خود را مشاهده کنید. بازدید کنندگان وب سایت شما دیگر غریبه نیستند. در عوض آنها سوابق Lead شما خواهند بود.

 

vtiger-crm-webforms

 

لطفا امتیاز دهید.
0 از 0

نوشته مرتبط