فرصت فروش

18 آگوست, 20200 کامنت راهنما و مستندات آموزشی مرکز تلفن ویپ 3CX

فرصت های فروش crm

فرصت فروش نشان دهنده یک پیش بینی با شانس زیاد برای تولید در آمد هست. فرصت های فروش راهکارهایی برای پیگیری مشتریان آینده که به احتمال زیاد فروش را به پایان می رسانند ارائه می کنند.که به شما کمک می کند تا بتوانید پنانسیل های احتمالی آتی را در طول پروسه فروش دنبال کنید.

یک فرصت نشان دهنده یک فروش بالقوه هست. مشتریانی که خیلی احتمال دارد محصول شما را بخرند می توانند به عنوان فرصت نامیده شوند. آنها اهمیت زیاد را درون خود دارند زیرا آنها اطلاعات کاملی را از روند فروش از ابتدا تا انتها ارائه میکنند.

جریان پروسه فروش ممکن است از مراحل مختلفی شروع شود.

1. ایجاد کردن یک فرصت برای یک سرنخ

2. ایجاد یک فرصت برای یک مخاطب/سازمان موجود

3.ایجاد یک فرصت برای یک مشتری جدید

ایجاد کردن یک فرصت برای یک سرنخ

یک سرنخ فروش می تواند به یک فرصت فروش تبدیل شود تا پروسه فروش را از سرنخ واجد شرایط تا پایان فروش (پیروزی یا شکست) پیگیری نماید.

مواردی که شما منحصرا فقط می توانید با فرصت فروش انجام بدهید.

1.  پیگیری مراحل فروش، پیش بینی مقدار و غیره

2. زمان بندی ارائه محصول، تماس ها، جلسات و..

3. ارسال پیش فاکتور

4. مذاکرات قیمت

ایجاد یک فرصت برای یک مشتری موجود

(مشتری موجود کسی هست که واقعا در حال خرید و فروش و معامله با وی هستید. اگر شما همان مشتری را به عنوان یک سرنخ جدید برای ایجاد یک معامله و داد ستد جدید در نظر دارید، می توانید یک رکورد از نوع فرصت فروش ایجاد کنید و به آن مخاطب/سازمان وابسته کنید.)

ایجاد یک فرصت برای یک مشتری جدید

مشتری جدید هیچ اطلاعات ثبت شده ای ندارد. اگر شما باید معامله ای کاری با یک شخص یا سازمان داشت باشید می توانید رکورد متناسب با آن را از نوع مخاطب/سازمان ایجاد کنید و آن را با رکورد فرصت فروش جدید مرتبط سازید.

افزودن دستی فرصت فروش

با استفاده از ماژول فرصت ها می توانید به صورت دستی فرصت فروش ایجاد نمایید. برای اینکار پس از کلیک بر روی آیتم فرصت در منوی اصلی، بر روی افزودن فرصت کلیک کرده و پس از پر نمودن اطلاعات لازم آن را ذخیره می نمایید. همچنین از طریق دکمه ایجاد سریع + که در سمت چپ صفحات می باشد نیز میتوانید فرصت جدید ایجاد کنید.

لطفا امتیاز دهید.
0 از 0