تصویر هدر

10 دلیل برای انتقال مرکز تلفن شما به Cloud

1 اکتبر, 20200 کامنت تلفن تحت شبکه , مرکز تلفن ویپ

10 دلیل برای انتقال مرکز تلفن شما به Cloud

مقدمه:

SaaS مخفف عبارت Software as a Service نوعی مدل ارائه نرم افزار است، به طوری که نرم افزار و اطلاعات مربوط به آن به طور کامل و یکپارچه روی ابر (Cloud)مستقر شده اند و دسترسی کاربران به نرم افزار با کمک یک مرورگر وب امکان پذیر خواهد بود.

رایانش ابری یا Cloud Computing، در واقع ارایه سرویس‌ و خدمات برای سرورها، ذخیره‌سازی، دیتابیس‌ها، شبکه، نرم‌افزار ها بر بستر اینترنت است

ارایه سرویس به کاربر در رایانش ابری، بر اساس تقاضا است و کاربر بدون آن که به تجهیزات خاصی برای پردازش نیاز داشته باشد و یا حتی از محل انجام این پردازش آگاه باشد، به سرویس مورد نظر خود می‌رسد.این بدین معنی است که دسترسی به منابع IT، در زمان تقاضا و بر اساس میزان تقاضای کاربر به گونه‌ای انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیر از راه اینترنت به کاربر تحویل داده می‌شود.

جلوگیری از منسوخ شدن سخت افزار و نرم افزار

سخت افزار فیزیکی مستحلک می شود و باید با فناوری های روز جایگزین شود.  اما ، این می تواند برای مشتریان وقت گیر و پرهزینه باشد.

با راهکار Cloud PBX  ، مسئولیت بروزرسانی زیرساخت ها از مشتری به سمت ارائه کننده سرویس و خدمات مرکز تلفن اینترنتی Cloud PBX تغییر می یابد.

 شما میتوانید برای بهره مندی از سیستم تلفنی به روز ، بدون نیاز به اختصاص بودجه و منابع اضافی از سرویس Cloud IPPBX پارسه پلاس استفاده نمایید.

حذف  محدودیتهای جغرافیایی

کاهش هزینه ها

استقرار ونصب و راه اندازی یک سیستم تلفنی حرفه ای گران و نیاز به خرید سرورها ، تلفن ها ، خدمات شبکه حرفه ای دارد

با استراتژی مرکز تلفن ابری ، شما مبلغ بسیار زیادی را پس انداز میکنید.

همچنین در پارسه پلاس افتخار میکنیم که مشتریان تا 80 درصد در قبض تلفن فعلی آنها صرفه جویی می کنیم.

با ارائه و اتصال سرویسدهندگان قابل اعتماد و ارزانتر و راهکارهای تلفن نرم افزاری و تحرک و جابجایی در زمان مکالمه و یا  از طریق WebClients و برنامه های بومی iOS / Android ، شما حتی بیشتر در تلفنهای رومیزی و تلفنهای هوشمند شرکت صرفه جویی خواهید کرد.

تلفیق ارتباطات امکانات جذاب یک مرکز تلفنی پیشرفته

مجموعه ارتباطی معمولاً شامل صدا ، تصویر ، کار از راه دور ( دورکاری ) ، پیام کوتاه ، ویدئو کنفرانس و ارسال فکس است.شما همه این سرویسها را یکجا دریافت خواهید کرد.

استفاده از امکانات پیشرفته یک مرکز تلفنی پیشرفته، منجر به برقراری ارتباط بهتر و سازگارتر با همکاران و مشتریان می شود. بعلاوه ، از آنجا که سیستمهای ابری توسط نرم افزارها هدایت می شوند و توسط ارائه دهندگان نگهداری می شوند ، ادغام آنها با سایر سیستم عامل های نرم افزاری داخلی معمولاً آسان تر است. این می تواند شامل سیستم های CRM ، PMS و برنامه های اینترنت اشیا باشد.

دریافت خدمات ساده و کاهش هزینه های شما آسان است

بستر مناسب دورکاری

نصب سیستم تلفنی در شرکت شما استفاده کارکنان راه دور  را محدود و سخت می کنند ، زیرا هیچگاه شما نمیتوانید امکانات یک دیتا سنتر عظیم را در شرکت خود فراهم سازید.

در مقابل ، انتقال مرکز تلفن به cloud ، مرزهای فناوری را از بین می برد.

راه حل های ابری می توانند با اتصال به اینترنت فعال ، ترافیک تماس را به هر مقصد هدایت کنند ، بنابراین مسیریابی تماس با تلفن های هوشمند و دفاتر خانگی به آسانی مسیریابی تلفن های اداری است. از مزایای دیگر ، ویژگی های تخصصی که معمولاً در دفتر استفاده می شوند می توانند از راه دور مانند انتقال تماس و پیام صوتی استفاده شوند.

افزایش امنیت

شاید اینچنین به نظر برسد که نگهداری سرور در شرکت شما ایمن تر باشد ، اما در واقعیت اینطور نیست. سرور هایی که در شرکتها نصب میشوند از نمونه های ابری خود مورد حمله و هک بیشتری قرار می گیرند (به طور متوسط 61.4 حمله در مقابل 27.8 ).

چه از یک سرویس کلود خصوصی یا عمومی برای مرکز تلفن ویپ خود استفاده می‌کنید ، آنها در امنیت خواهند بود. از این گذشته ، برخلاف مدیر IT شما ، ارائه دهندگان ابر متخصص امنیت هستند و از نظر دانش ، فن آوری و تجهیزات سخت افزاریاز امکانات بهتری برخوردار هستند.

راهکارهای حرفه ای جلوگیری و حل مشکلات

راهکارهای جلوگیری از بروز مشکل مانند سرور اضافه داشتن برای شرکتها بسیار سخت یا ناممکن است. نگهداری و بازیابی نسخه پشتیبان هم نیاز به دستورالعمل و کارشناس خبره دارد.

با استفاده از مرکز تلفن ابری در فضای  رایانش ابری ، راهکارهای حرفه ای جلوگیری و حل مشکلات را با زمان بسیار سریعتر و به طور خودکار در برنامه قراردارد ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که در صورت بدترین اتفاق ، نسخه پشتیبان از سیستم ارتباطی شما در دسترس است.

افزایش بهره وری

سانترال‌های سنتی از نظر ویژگی ها محدود هستند. هر ویژگی برای کارکرد به اجزای سخت افزاری و تنظیمات خاصی نیاز دارد که معمولاً هزینه بر هستند.

با Cloud IPPBX یا مرکز تلفن ابری  بدون هیچ دردسری می توانید به آسانی ویژگی هایی مانند صندوق صوتی ، تلفن گویا و کنفرانس ویدیویی HD بدون افزودن هزینه اضافی  لذت ببرید و بهره وری را کسب و کار  اضافه نمایید.

نگران بروز رسانی ها نباشید.

 فناوری‌های جدید به کسب و کار شما قدرت رقابت می بخشد. مراکز تلفن پیشرفته و به روز هر روز و هفته با قابلیتهای جدید روبرو میشوند و نگهداری و ارتقا نیاز دارند.

ممکن است مرکز تلفن شما به هردلیل با خرابی و اشکال مواجه شود. استفاده از مرکز تلفن نصب شده در شرکت شما ، شما را مسئول بروزرسانی ها و خرابی ها میکند.

انتخاب مرکز تلفن ابری این مسئولیت را به عهده ارائه دهنده خدمت Cloud PBX می گذارد و چون در فضای ابری هستید ،  از بروز بودن مرکز تلفن مطمين خواهید بود.

از فناوری جدید استفاده کنید

استفاده از برنامه ها و خدمات در فضای ابری به شما امکان انعطاف پذیری و پویایی را می دهد که با راه کارهای قدیمی امکان پذیر نیست.

این امر به ویژه در صورتی صادق است که شما بخواهید با سایر نرم افزارها برقرار کنید .

به عنوان مثال مرکز تلفن VoIP  3CX و CRM ماکروسافت را به صورت آنلاین استفاده نمایید.

طعم زندگی در ابر را بچشید

لطفا امتیاز دهید.
0 از 0

نوشته مرتبط

وب ویزیتور
وب ویزیتور

2 اکتبر, 20200لایک3CX , مرکز تلفن ویپ, , , , , , ,

وب ویزیتور یا WEB Visitor با وب ویزیتور WEB Visitor ،بازدید کنندگان وب سایت و مشتریان شما به سادگی میتوانند تماس های صوتی, چت آنلاین و یا تماس تصویری را از طریق یک دکمه در وب سایت برقرار کنند. تماس تلفنی بدون شماره گیری به واحد فروش یا پشتیبانی شرکت شما به روز ترین راهکار …

ادامه مطلب
خطوط تلفن هوشمند IN چیست
خطوط تلفن هوشمند IN

18 جولای, 20200لایکخط تلفن ثابت , مرکز تلفن ویپ, , , ,

خطوط تلفن هوشمند IN  چیست؟ فناوری نوین جزء جدایی ناپذیر در دنیای کسب و کار و خدمات است. شرکت مخابرات ایران نیز به عنوان متولی خدمات ارزش افزوده با همان Value added service که به اختصار VAS نامیده می شود سرویس خطوط تلفن هوشمند IN را ارائه میدهد. خطوط تلفن هوشمند IN روشی برای کارآفرینی …

ادامه مطلب