ثبت نام و فروش خط تلفن ثابت

ثبت نام و فروش خط تلفن ثابت با فناوری   SIP Trunk , VoIP

با شروع واگذاری مجوز دولت برای فروش خطوط تلفن ثابت با فناوری VoIP از طریق سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات ایران ، پارسه پلاس به عنوان شرکت پیشرو در صنعت IP telephony به سرعت شروع به پیاده سازی این تکنولوژی در ایران نمود.

بهره مندی از تجهیزات پیشرفته و تجربیات ۷ سال جلوتر شرکتهای آمریکایی در صنعت خطوط تلفن ثابت ویپ یا SIP Trunk توسط پارسه پلاس، افتخار ارائه برترین خدمات و کسب رضایت مشتریان را به ارمغان آورد.

 مزایای خطو تلفن ثابت  Sip Trunk نسبت به خطوط  تلفن مسی ( مسی و سنتی )

 

 

می تواند چند کانال را به یک شماره اختصاص دهد.

سیپ ترانک در واقع یک روشی است که سیستم تلفنی های تجاری میتوانند از خطوط اینترنتی بجای خطوط تلفنی قدیمی (E1 و آنالوگ) برای ارتباطات خود استفاده کنند.

 

سیپ ترانک در ایران توسط شرکتهای FCP ارائه میگردد. این شرکتها موظف به ارئه خطوط تلفنی همچونم شرکت مخابرات ایران هستند و از بستر اینترنت و پروتکل سیپ برای ارائه خطوط ثابت استفاده میکنند.

خیلی از شرکتها نیز در حال حاضر از تکنولوژی ویپ برای سیستم تلفنی داخل شرکت خود بهره میبرند. خطوط سیپ ترانک نیز از مزایای تکنولوژی ویپ برای انتقال خطوط استفاده میکنند، مزایایی همچون استفاده از بستر شبکه IP برای انتقال خطوط که باعث به وجود آمدن مزایای بزرگی همچن جابجایی آسان، نصب سریع و هزینه کم میگردد.

حتی شما اگر از سیستم تلفنی های نسل قدیم در داخل مجموعه خود استفاده میکنید که امکان اتصال به شبکه های ویپ را ندارند نیز میتوانید از خطوط سیپ ترانک بهره مند گردید، در این حالت استفاده از یک گیت وی ویپ میتواند به شما امکان این اتصال را بدهد.

سیپ ترانک چگونه کار میکند:

سیپ ترانک از تکنولوژی ویپ و بر پایه پروتکل سیپ SIP (Session Initiation Protocol) به انتقال خطوط پرداخته و کار میکند.

پروتکل سیپ که پایه و مبنای خطوط سیپ ترانک است استانداردی جهانی برای انتقال صوت و تصویر در راهکارهای جامع ارتباطی Unified Communications (UC) است.

خطوط سیپ ترانک محدودیت های فیزیکی خطوط نسل قدیم را به طور کامل حذف میکند. دیگر نیازی به سخت افزار، سیم کشی، باکسهای تلفنی حجیم همانند چیزی که برای خطوط آنالوگ نسل قدیم وجود داشت نیست.

تبدیل و کاهش چندین خط آنالوگ به یک ارتباط مجازی بر روی بستر اینترنت باعث کاهش بسیار زیاد هزینه نگهداری خطوط و صرفه جویی در زمان استفاده شده از بخش IT سازمان میگردد. البته با وجود خطوط سیپ ترانک نیز هنوز برخی شرکتها برای برخی امکانات همچون ارسال و دریافت فکس و دستگاههای هشدار دهنده ALARM ترجیح میدهند از خطوط آنالوگ استفاده کنند.

یک شماره تلفن سیپ یا همان Direct Inward Dialing number (DID) وقتی در قالب سیپ ترانک به فروش میرسد هزینه بسیار پایینتری در بر دارد. در خطوط نسل قدیم وقتی شماره تلفنی به فروش میرسید هزینه های نگهداری سرویس، سخت افزار ارتباطی، پیاده سازی و کابل کشی تماما محاسبه و در غالب فروش شماره تلفن لحاظ میگردد در حالی که در خطوط سیپ ترانک به دلیل حذف یا کاهش هزینه های پیاده سازی یا سخت افزاری نهایتا منجر به کاهش هزینه شماره تلفن میگردد.

مزایای SIP TRUNK:

کاهش هزینه؛

صرفه جویی در هزینه ها و ارائه امکانات و مزایای بسیار از ویژگی های قابل توجه استفاده از سیپ ترانک است.

اگر تجارت شما در حال حاضر با مشکلات زیر مواجه است:

 • مبلغ زیاد صورتحساب های تلفن شما
 • هزینه زیاد خرید خطوط تلفن
 • هزینه زیاد جهت نگهداری ماهانه خطوط تلفن (آبونمان)
 • هزینه زیاد برای تماس های راه دور و بین الملل
 • هزینه زیاد رفع خرابی های احتمالی
 • محدودیت های موجود در بستر خطوط نسل قدیم

خطوط سیپ ترانک میتواند کمک شایانی در رفع تمامی مشکلات مذکور کند.

خطوط سیپ ترانک این اجازه را به شرکت ها میدهد تا برخلاف خطوط دیجیتال نسل قدیم (E1) به تعداد دلخواه خط و یا شماره تلفن خریداری کنند و همچنین بر خلاف خطوط آنالوگ نسل قدیم میتوانند به میزان مورد احتیاج حساب کاربری خود را شارژ نموده و از خطوط استفاده کنند. خطوط سیپ ترانک در کل اجازه مدیریت و نظارت بیشتری به شرکتها بر روی خطوط تلفنی خود میدهد.

مزایای دیگر سیپ ترانکها عبارتند از:

 • قابلیت گسترش؛

به دلیل آنکه خطوط سیپ ترانک بر روی ارتباطات مجازی و بستر اینترنت ارائه میگردند اضافه نمودن یا تغییرات در خطوط آن بسیار سریع و ساده اتفاق میافتد.

 • قابل اطمینان بودن؛

به دلیل تهیه آسان و هزینه پایین خطوط سیپ ترانک میتوان از چند سرویس دهنده خطوط سیپ را تهیه کرد و این در مواقع اضطرار باعث بالا رفتن قابلیت اطمینان سیستم تلفنی شما میگردد.

 • قابلیت استفاده با اکثر سیستم های تلفنی مدرن؛

کیفیت صدای عالی و در اکثر مواقع بدون نویز و بازگشت صدا.

مقایسه خطوط سیپ ترانک با خطوط ایوان:

سیپ ترانک و ایوان دو راه متفاوت برای اتصال سیستم تلفنی به دنیای بیرونی میباشد. در سطح خیلی ساده سیپ ترانک از بستر اینترنت شما برای برقراری تماس استفاده میکند، در حالی که ایوان از یک خط اختصاصی فیزیکی بهره میبرد. در جدول زیر به برخی تفاوت ها، مزایا و معایب هر کدام میپردازیم. لازم به ذکر است خطوط ایوان، خطوط نسل گذشته است و ارائه آنها توسط مراکز مخابراتی کم کم متوقف خواهد گشت.

قابلیت جابجایی دارند.

از لحاظ فنی نیز در صورت استفاده از ترانک می توان با یک شماره تعداد مورد نیازی از کانال ها را در اختیار کاربر قرار داد که این کار برای دیگر اپراتور ها قابل انجام نیست.

در این حالت با توجه به تعداد خط خریداری شده مدت زمان مکالمه رایگان افزایش می یابد.

ثبت نام و فروش خط تلفن ثابت - 4.0 out of 5 based on 3 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ


نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ در شرکت شما

نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ در شرکت شما ONPREMISE IPPBX voip
 • مشاوره ، طراحی و آموزش
 • نصب تخصصی و حرفه ای مرکز تلفن ویپ
 • اتصال خطوط تلفن شهری SIP Trunk , E1 خطوط 4 یا 5 رقمی
 • راه اندازی قابلیتهای بروز مرکز تلفنی VoIP
 • ارتباط با سایر نرم افزارها

قیمت ویژه : فقط ۱،۵ میلیون تومان قیمت : ۳ میلیون

مرکز تلفن ویپ در Cloud یا سانترال اینترنتی

مرکز تلفن اینترنتی - سانترال اینترنتی - hosted pbx - cloud pbx - ippbx
 • نصب و راه اندازی رایگان
 • ایمن و پیشرفته ترین مرکز تلفن ویپ آلمان
 • بدون نیاز به سرمایه گزاری و خرید تجهیزات
 • خرید و اتصال سریع خط تلفن شهری
 • تلفن گویا IVR، ضبط مکالمه، گزارشات
 • تلفن داخلی رایگان، فکس و ...

قیمت:  شروع از ۶ هزار تومان

 

پارسه پلاس عضو رسمی اتحادیه مخابرات ، سازمان نظام صنفی رایانه کشور و توزیع کننده انحصاری مراکز تلفن ویپ 3CX آلمان و فنویل در ایران و اولین شرکت ارائه دهنده خدمات مراکز تلفن اینترنتی یا Hosted PBX در ایران میباشد.

 • تهران بلوار مرزداران خیابان ناهید کوچه گلستان5 پلاک33 ساختمان پارسه پلاس
 • 021-91005059 - 44226887
 • info [@] pbx.co.com